COLOSTRUM - KOLOSTRUM

COLOSTRUM - KOLOSTRUM
27.04.2017 09:00

Kolostrum (mledzivo) je veľmi dôležitou prvou potravou všetkých mláďat cicavcov, ktorá dodá telu potrebné živiny pre ďalší rast a protilátky, ktoré zaisťujú ich ochranu pred infekciami v prvých týždňoch života. Štúdie potvrdzujú, že kravské kolostrum je z 95 % podobné ľudskému.

Čisté prírodné kravské kolostrum v austrálskom produkte Colostrum 60mg IgG obsahuje vysokú koncentráciu pre telo prirodzených protilátok (imunoglobulínov) IgG, IgA, IgM, IgE a enzýmov. Tieto proteínové molekuly veľmi efektívne zachytávajú cudzorodé častice, ktoré vniknú do organizmu (najčastejšie vírusy a baktérie) a ničia ich. Imunoglobulíny sú považované za prirodzený urýchľovač a aktivátor imunitnej reakcie a vykazujú antioxidačné vlastnosti.

Imunoglobulin G, ktorý sa nachádza v kolostre dokáže na rozdiel od iných protilátok prechádzať cez placentu a ochraňuje tak plod pred choroboplodnými zárodkami ešte než si vytvorí svoj vlastný imunitný systém. Viaže sa na vírusy, baktérie a ďalšie antigény a dokáže ich deaktivovať a zlikvidovať.

Novorodenec potrebuje na začiatku svojho života len to najkvalitnejšie, čo mu matka môže ponúknuť. Počas tehotenstva je plod od matky pupočnou šnúrou zásobovaný nielen živinami, ale aj protilátkami, ktoré ho chránia počas tehotenstva, ale aj v prvom období života.

Po narodení je tento prísun potrebných živín zaisťovaný materským mliekom a neskôr aj prikrmovaním.

Po ukončení kojenia však ešte detský organizmus nie je dostatočne silný a nie je schopný vytvárať vlastné protilátky v takej miere, aby sa vyrovnal so všetkými nástrahami okolitého prostredia - je vystavený rôznym infekciám a škodlivým látkam, ktoré môžu vyvolať rôzne choroby. A zároveň sa organizmus potrebuje správne vyvíjať a rásť.

Vlastný silný imunitný systém sa vytvára postupne v prvých rokoch života. Preto je veľmi vhodné a prínosné i po ukončení kojenia dodávať detskému telu kvalitný zdroj živín a protilátok, aby si organizmus vytvoril dobrý základ obranyschopnosti pre celý život.

Imunita sa však vyvíja i ďalej po celý život, pretože na nás neustále útočia nové infekcie, s ktorými sa organizmus ešte nestretol a telo si musí neustále vytvárať nové protilátky. Imunoglobulíny nás aj v dospelosti pomáhajú chrániť pred bežným nachladnutím, chrípkami či rôznymi zápalmi a plesňami … a celkovo posilňujú imunitu, hlavne keď je naša imunita z nejakého dôvodu oslabená. Protilátky obsiahnuté v kolostre môžu byť dokonca účinnejšie ako očkovanie proti chrípke.

Colostrum posilňuje obranyschopnosť detského aj dospelého organizmu a dodáva telu potrebné dôležité látky. Je zdrojom vitamínov (A, B, D), minerálnych látok (vápnik, horčík, draslík, zinok, železo, fosfor), ale hlavne obsahuje protilátky (imunoglobulíny), aminokyseliny, tráviace enzýmy (lysozym, lactoperoxidasa, laktoferin) a rastové faktory, ktoré podporujú rast kostí a svalov a urýchľujú regeneračné a hojivé procesy. Kolostrum taktiež podporuje správnu funkciu tráviaceho systému.

Kolostrum dodáva telu vysoko kvalitné živiny, podporuje rast a vývoj organizmu, dodáva telu protilátky a posilňuje imunitu, pomáha chrániť pred bežnými infekciami, prispieva k skráteniu doby liečby pri rôznych infekciách a zápaloch, podporuje trávenie pri zažívacích problémoch, prispieva k udržaniu zdravej črevnej mikroflóry.

Spracovanie vo forme žuvacích tabliet je na trhu výnimočné. Vzhľadom k tomu, že Colostrum 60mg IgG je určené predovšetkým deťom, je tento produkt spracovaný do žuvacích tabliet a obsahuje aj sušené kravské mlieko. Taktiež je dosladený prírodnými sladidlami, aby to deťom chutilo a samy si to pýtali … a pritom sa nenásilne posilňovalo ich zdravie.

Kolostrum je významný pre vývoj imunitného systému a správny rast kostí.

Spotreba vápnika pre rast a udržanie zdravých kostí a zubov, ale taktiež pre správnu funkciu svalov a nervov je veľmi vysoká hlavne u rýchlo rastúcich detí a seniorov. A preto odporúčame vápnik doplniť ešte samostatne produktom Liquid calcium - tekutý vápnik s rýchlym vstrebávaním.

heureka - ověřeno zákazníky

Kontakt

Tel:
+420 777 766 339
+420 223 009 283

Otevírací doba:

Po-Čt 8:30 - 17:00
Pá 8:30 - 16:00
V jiném čase po telefonické domluvě.